Rehabilitacja

W naszym Sanatorium znajdziecie Państwo nowoczesną i najlepiej wyposażoną bazę rehabilitacyjną na Mierzei Wiślanej.

Oferujemy bogaty wachlarz zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu:

Fizykoterapia

Fizykoterapia to rodzaj rehabilitacji medycznej, typ fizjoterapii. Podczas fizykoterapii wykorzystuje się w celach leczniczych zjawiska fizyczne takie jak prąd elektryczny, światło, magnetyzm, ultradźwięki oraz niską temperaturę i oddziałuje za ich pomocą na zmienione chorobowe miejsca.

Prądy Bernarda łagodzą dolegliwości bólowe (podnosi się próg bólu), zmniejszeają napięcia mięśni oraz obrzęków, rozszerzają naczynia krwionośne , poprawiają ukrwienia i przyczynia się do ustąpienia stanów zapalnych.
Wskazania: chorobę zwyrodnieniową stawów, schorzenia reumatyczne, bóle kręgosłupa, nerwobóle, wszelkiego rodzaju dyskopatie, stany pourazowe narządów ruchu, Dystrofie mięśniowe, migreny.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Działanie: prąd stały powoduje przegrzanie tkanek, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie pobudliwości nerwowej pod katodą a zmniejszenie pod anodą. 

Wskazania: nerwobóle, choroba zwyrodnieniowa stawów, dyskopatie, zaburzenia krążenia obwodowego, porażenie wiotkie.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Działanie: wprowadzanie do tkanek leków siłami pola elektrycznego. 

Wskazania: rozmiękczenie blizn, przeciwzapalne i odczulające, przeciwbólowe, bakteriostatyczne i przeciwzapalne

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Działanie: przeciwbólowe, zmniejszenie napięcia mięśni, rozszerzenie naczyń krwionośnych, hamowanie układu współczulnego. 

Wskazania: zespoły bólowe kręgosłupa, rwa kulszowa, choroba zwyrodnieniowa, nerwobóle, ostroga kości piętowej, bóle poamputacyjne.

Koszt zabiegu – 20,00 zł ( 1 punkt 4 minuty )

Odpowiednia dawka pola magnetycznego działa na organizm, przez co poprawia przyswajanie tlenu przez tkanki i przyspiesza procesy regeneracyjne. 

Wskazania: złamania, urazy, choroba zwyrodnieniowa stawów, opóźnione gojenie ran, stany pooperacyjne, stany zapalne górnych dróg oddechowych.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

To laser małej mocy. Generowana wiązka światła wnika w głąb tkanek, mobilizuje naturalne mechanizmy obronne i naprawcze organizmu. 

Wskazania: choroby narządu ruchu (reumatoidalne zapalenie stawów, zwyrodnienia) choroby skóry (rany pooperacyjne i pourazowe, infekcje bakteryjne, odleżyny, oparzenia, Liszaje, łuszczyca, łysienie plackowate), choroby błon śluzowych, przyzębia, zatok, naczyń żylnych i limfatycznych.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Prądy stosowane w terapii bólu przewlekłego i ostrego, w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeniach oraz zaburzeniach zrostu kostnego. Stosowane również w stymulacji mięśni szkieletowych. Zaletą prądów TENS są szybkie efekty działania.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Są to prądy średniej częstotliwości. Służą do stymulacji mięśni w zaniku prostym, w celu zwiększenia ich siły i masy.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Jest to zabieg z użyciem prądu, którego celem jest wprowadzenie mięśni w drżenie i wibracje, powodujące ich rozluźnienie. Zabieg daje szybkie działanie przeciwbólowe oraz efekt rozluźniający, a także przekrwienie tkanek.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

To terapia polegająca na krzyżowaniu dwóch niezależnych obwodów z prądem o różnych częstotliwościach.Najważniejsze rezultaty wykorzystania do rehabilitacji prądów interferencyjnych to zmniejszenie bólu, stymulacja mięśni, poprawa ukrwienia, odżywienie tkanek.
Wskazania : choroba zwyrodnieniowa stawów, nerwobóle i zespoły uciskowe, bóle kręgosłupa i dyskopatie, zaburzenia osłabienia lub zaniku mięśni m.in. po złamaniach kończyn, w stanach po urazach narządu ruchu.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Lampa przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych. Lampa z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, ponadto stosuje się ją w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczeniu. Światło czerwone łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.

Koszt zabiegu – 15,00zł

to naturalna metoda leczenia światłem spolaryzowanym. Zasadą leczenia światłem spolaryzowanym jest biostymulacja, czyli pobudzenie procesów fizjologicznych za pomocą bodźca fizykalne go światła. Światło wspomaga regenerację komórkową tkanek skóry, kości, komórek nerwowych.

Koszt zabiegu – 15,00 zł

To zabieg polegający na wdychaniu pary wodnej (solanki )zawierającej substancje mineralne.Ich zadaniem jest poprawa funkcjonowania dróg oddechowych poprzez właściwe nawilżeniei zwiększenie ich drożności oraz rozrzedzenie zalegającej wydzieliny.
Wskazania: przewlekłych nieżytów nosa, gardła i oskrzeli, astmy, pylicy, rozedmy, w stanach po zabiegach chirurgicznych w obrębie dróg oddechowych

Koszt zabiegu – 15,00 zł

To zabieg leczniczy polegający na podaniu roztworów leków lub ich aerozoli do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem.

Koszt zabiegu – 15,00 zł

Leczenie zimnem polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek mięśni, skóry i stawów, działa przeciwzapalnie i powoduje zmniejszenie bólu. 
Wskazania: stany zapalne (pourazowe, przeciążeniowe), choroby zwyrodnieniowe stawów.

Koszt zabiegu – 25,00 zł

Nazwą „fango” określa się substancje mineralne uzyskiwane ze źródeł termalnych lub tufu wulkanicznego, które zmieniają stan skupienia ze stałego na ciekły w temp. ok. 50°C.Wykorzystuje się je do ciepłych okładów zmniejszających nasilenie bólu, rozluźniających mięśnie, pobudzających miejscowe krążenie krwi , a także działanie pobudzające układ odpornościowy i poprawiające ogólne samopoczucie.
Wskazania: m.in. stany pourazowe i przewlekłe zapalne choroby układu ruchu, zaburzenia krążenia obwodowego, bolesne miesiączkowanie, zapalenia pęcherza moczowego, zaparcia, zaburzenia psychosomatyczne.

Koszt zabiegu – 25,00 zł

Masaż

Masaż jest to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Masaż powinien być wykonywany rytmicznie, bez rozciągania skóry nieuzbrojoną ręką.

Koszt zabiegu -120,00 zł

Koszt zabiegu -50,00 zł

Aquavibron jest masażem przyrządowym który wywołuje drgania mechaniczne w tkankach masowanych przekazywane poprzez membranę aplikatora. Drgania membrany aplikatora wytwarzane są przez przepływ wody w aplikatorze. 
Aquavibron wykorzystujemy w masażu dużych i małych grup mięśniowych oraz tkanki podskórnej.
Wskazania: choroby reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kręgosłupa, zespół rwy kulszowej, bóle głowy, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dyskopatia, zaniki mięśni , bóle międzyżebrowe, bóle korzonkowe,miażdzycza naczyń obwodowych, stany depresyjne.

Koszt zabiegu -20,00 zł

Masaż uciskowy działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Jego głównym celem jest pobudzenie krążenia limfy odpowiedzialnej za transport substancji do komórek. Masaż BOA to bezbolesny , odprężający i rozluźniający zabieg.
Wskazania: rehabilitacja po urazach i kontuzjach , leczenie niewydolności limfatycznej profilaktyka niewydolności żylnej, obrzęki kończyn górnych po mastektomii , obrzęki kończyn górnych różnej etiologi.

Koszt zabiegu – 30,00 zł

Hydroterapia

Hydroterapia zwana także wodolecznictwem lub akwaterapią jest formą leczenia, w której głównym elementem jest kontakt z wodą.

Masaż podwodny kończyn górnych i dolnych, wykonywany w specjalnych wannach z urządzeniem powodującym ruch wirowy wody. Ruch wirowy wody zmniejsza napięcie mięśni, rozluźnia blizny tkanek i przykurcze, poprawia koordynację nerwowo-mięśniową, zmniejsza zastój żylny i obrzęki.


Wskazania: złamania, zwichnięcia, skręcenia oraz stłuczenia kończyn, reumatyzm, stany po odmrożeniach, miażdżyca, cukrzyca, żylaki, zapalenie stawów, bóle.

Koszt zabiegu – 25,00 zł

Polega na kąpieli w wodzie, w którą wtłacza się pod ciśnieniem powietrze. Przeprowadzana jest w specjalnej wannie wyposażonej w dysze, z których wydobywają się pęcherzyki powietrza.
Wskazania: dla pacjentów z zaburzeniami przemiany materii, cukrzycą i o nadmiernej masie ciała, z zaburzeniami ciśnienia tętniczego krwi, z chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa i stawów, ze zmianami chorobowymi w obrębie naczyń obwodowych, jak łamliwość włośniczek czy zapalenie żył, z zaburzeniami snu, nerwicami, depresją, wyczerpanym psychicznie, zmagającym się z chorobami neurologicznymi (choroba Alzheimera) i po udarach czy wylewach.

Koszt zabiegu – 50,00 zł

Kinezyterapia

Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji.

Ćwiczenia wykonywane przez fizjoterapeutę w przypadku, którym pacjent sam nie jest w stanie wykonać czynnego ruchu. Podstawowym zadaniem tych ćwiczeń jest oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy. Wśród wskazań do ćwiczeń biernych są: porażenia i niedowłady mięśni, zwiększone napięcie mięśniowe.

Koszt zabiegu – 50,00 zł

Wykonywane są ruchy bierne przez fizjoterapeutę przy czynnym udziale pacjenta. Ćwiczenia te mają znaczny wpływ na zmniejszenie dolegliwości bólowych, likwidują stany zapalne i działają przeciwobrzękowo.

Koszt zabiegu – 50,00 zł

Ćwiczenia wykonywane przez pacjenta w ugulu, których celem jest poprawa ruchomości w stawach. Zastosowanie mają w przypadku zmian zwyrodnieniowych stawów u pacjentów po zabiegach ortopedycznych, kiedy jest możliwość wykonania ruchu czynnego.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Ćwiczenia polegające na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany odległości ich przyczepów. Ćwiczenia te nie powodują ruchu w stawie, ich celem jest przeciwdziałanie zanikom mięśniowym, a także utrzymanie mięśni czynnej aktywności.

Koszt zabiegu – 50,00 zł

Ćwiczenia te umożliwiają wykonywanie ruchów danej grupy mięśniowej w warunkach odciążenia z niewielkim oporem, celem ich jest przyrost masy i siły mięśniowej.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Polegają na samodzielnym wykonywaniu ruchów w stawach z pokonywaniem tylko ciężaru własnego ciała, celem tych ćwiczeń jest zwiększenie wytrzymałości określonej grupy mięśniowej.

Koszt zabiegu – XXXX zł

Ćwiczenia przy stole manualnym z różnymi przyrządami które wzmacniają mięśnie dłoni np. Po urazach ortopedycznych.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

Ćwiczenia wykonywane pod okiem fizjoterapeuty mające na celu pozbycie się wad postawy.

Koszt zabiegu – 50,00 zł

Jest to technika rozciągania tkanek miękkich, którą wykorzystuje się w stanach wzmożonych napięć mięśniowych i przykurczów. Eliminuje przeciążenia stawów poprzez przywrócenie.

Koszt zabiegu – 50,00 zł

Pionizacja odbywa się na stole do pionizacji pod okiem fizjoterapeuty. Polecana jest dla osób na co dzień poruszających się na wózku inwalidzkim. Trening chodu odbywa się na bieżni elektrycznej i ma na celu poprawę funkcji motorycznych oraz zwiększenie ogólnej kondycji pacjenta.

Koszt zabiegu – 20,00 zł

NOWOŚĆ

Nowość wśród naszych zabiegów - kąpiel sucha CO2

Kąpiel sucha CO2 polega na wprowadzeniu technicznego dwutlenku węgla do urządzenia typu szafkowego. Wchłaniany przez skórę wywiera silne działanie rozszerzające na naczynia krwionośne co za tym idzie zwiększa się dopływ tlenu do tkanek.

W odróżnieniu od kąpieli kwasowowęglowej nie obciąża serca ciśnieniem hydrostatycznym. Koszt zabiegu ( 10 min) = 30 zł

Kąpiel sucha CO2 działa:
 uspokajająco,
 odprężająco,
 usuwa skurcze mięśni gładkich,
 zmniejsza napięcie układu sympatycznego,
 zwiększa silę mięśniową,
 wywołuje diurezę,
 działa przeciwbólowo,
 hamuje krzepnięcie krwi,
 obniża stężenie cukru we krwi,
 działa przeciwzapalnie.

Zaopiekuje się Państwem wysokokwalifikowany zespół kadry rehabilitacyjnej. Zapewniamy opiekę medyczną,  lekarza, pielęgniarkę – całodobowo.